marți, 31 martie 2015

Funny Compilation 6/2015



Soțul ideal și soția ideală stau de vorbă:
Soția: – Dragul meu, du-te să bei berea aia, că te așteaptă prietenii!
Soțul: – Stai puțin iubito, mai am de spălat vasele!

*****

Bulă se plânge prietenului său:
- Am avut totul… bani, o casă frumoasă, o maşină faină, dragostea unei femei superbe… Apoi, dintr-odată totul a dispărut în neant…
- Păi, cum aşa!? întreabă mirat prietenul. 

- A aflat nevastă-mea…

*****

Bulă vine la sfârşitul anului şcolar acasă şi îl întreaba pe tată-său:
- Tată, când ai terminat tu şcoala?
- Acum 30 de ani. De ce?

- Eram sigur! Păi când mi-au calculat media mi-au spus că de 30 de ani nu au mai avut aşa un caz aparte în şcoală.

luni, 30 martie 2015

Demonstratie



Sfaturi pentru cuplu de la Radio Erevan:
- Prietena mea a luat în greutate. Ce să fac?
- Fă-o să meargă cât mai mult. Dacă va face câte 5 km pe zi, într-o săptămână va fi la 35 km depărtare de tine.

*****

Căpitanul strigă adunarea către toată secţia de poliţie şi rage:
− Am auzit că spun unii că sunt prost.
− Ha, ha, ha, au început să râdă toţi poliţaii.
Căpitanul continuă:
− Nu râdeţi că aşa e…

*****

Soţul: – De când ne-am căsătorit am devenit mult mai credincios.
Soţia: – Serios?! Cum aşa?
Soţul: – Până când nu te am întâlnit, nu credeam în iad.

vineri, 27 martie 2015

Suplimentul de vineri

Două prietene se reîntâlnesc după câteva luni:
- Ce mai faci? Nu te-am mai vazut pe la sala de fitness de ceva vreme! Te-ai îmbolnăvit, ai probleme?
- Ah, nu m-am îmbolnăvit. Mi-am anulat abonamentul la sală, nu mai are rost să vin, m-am măritat acum trei luni.

*****


*****

La medic, Bulă se plânge de durere de picioare:
- Şchiopătaţi când este umezeală în atmosferă?
- Nu, doar când merg.

*****


*****

- S-a purtat mizerabil cu mine. Ce mă sfătuieşti să fac să mă răzbun?
- Ia-l de bărbat.

*****


*****

Un doctor alb într-o misiune umanitară într-un sat din Africa. Îl întreabă un negru:
- Am auzit de Viagra. Ce-i aia?
- Este o pastilă care te ajută să faci dragoste de opt ori pe zi.
- Aaa, zice negrul, deci e un calmant…

*****


*****

Ultima fiţă la o nuntă nu-i fântâna cu ciocolată şi nici cvartetul live…ci priza cu încărcătoare pentru telefoane…

*****


*****

- De ce vii așa târziu acasă?! a început să urle nevastă-mea la mine. Se simte de la o poștă parfum de curvă în urma ta!
- M-a chemat mă-ta până la ea ca să-i repar televizorul…

*****


*****

Vameşul: – Trebuie să vă prelungiţi paşaportul!
Blonda: – Păcat, are un format foarte convenabil pentru poşeta mea…

*****


*****

Nevastă-mea îmi dă voie întotdeauna să am ultimul cuvânt: “Da iubito, aşa facem”!

O mica "genie"



- Bulă, cine ţi-a învineţit ochiul ?
- O ştii pe femeia aia drăguţă care a zis că e văduvă ?
- Da.
- Ei bine, nu e.

*****

Dimineața zilei de 9 martie: Te-ai trezit cu o femeie necunoscută care stă cu spatele la tine în pat? Prezintă-te și întreab-o numele. Dacă ți-ai luat o ştachie peste rât atunci sigur ești cu soția ta.

*****

Comandantul îl întreabă pe soldat:
- Soldat, dacă ajungem într-o localitate unde fântânile sunt infectate, ce facem?
- Bem bere, să trăiţi!

joi, 26 martie 2015

Te da pe spate un stranut :)



Foarte puţini dintre cei care tuşesc merg la doctor. Majoritatea merg la teatru!

*****

O doamnă îl întreabă pe un copilaş, destul de mic:
- Câţi ani ai, puişor?
- Pi!
- Poftim?!?
- Păi, trei ani şi paisprezece zile! Dar dumneata nu ştii algebră?!

*****

Bulă se plimba cu taică-su prin munţi. Deodată, taică-su dispare. Bulă, agitat, întreabă:
- Tată, ai căzut în prăpastie?
- Daaaa.
- Şi ai păţit ceva?
- Nuuuu, se aude din prăpastie.
- Dar e adîncă prăpastia?
- Încă n-am ajuns...