miercuri, 8 aprilie 2015

Funny Compilation 07/2015



Doctorul către pacient:
– Cum stai cu durerea de cap de care te plângeai?
– E plecată în weekend la părinţi…

*****

Asemănarea dintre un bărbat şi o femeie este că ambii au nevoie de şerveţele când vizionează un film bun.

*****

Vecinii mei se bucură foarte tare atunci când… noaptea târziu… cânt la chitară.
Sunt atât de entuziasmaţi, încât mi-au spart geamurile doar ca să ma poată auzi mai clar.

marți, 7 aprilie 2015

Sa aveti un somn linistit la noapte!


Se duce Bulă în parc cu câinele. Îl întreabă un nene:
- Câinele tău muşcă?
- Nu.
Deodată câinele îl muşcă.
- Parcă ai zis că nu muşcă!
- Câinele meu nu muşcă, pe ăsta m-a rugat vecinul să-l plimb!

*****

Secretul meu în bucătărie? O sticlă de vin ascunsă după burlanul hotei.

*****

Prietenii şi familia mă sfătuiesc să mă înscriu în Clubul Alcoolicilor Anonimi.
Nu văd ce sens ar avea, eu sunt departe de a fi un anonim, sunt un beţiv notoriu!

vineri, 3 aprilie 2015

Suplimentul de vineri

Un tip vine pe la ora cinci dimineaţa acasă. Intră tiptil în camera unde dormea soţia şi dă să-şi scoată pantalonii când o aude pe doamnă:
- Beţivule, iar vii la ora asta acasă?
- Nu, dragă, zice omu’, trăgându-şi pantalonii la loc, acuma plec.

*****


*****

Grădina zoologică din Bucureşti a fost închisă dupa ce ANAF-ul a găsit un leu în plus.

*****


*****

Într-un bar pentru homose.xuali Bulă vrea să meargă la toaletă. În toaletă erau trei cabine, toate cu uşile închise. Bate la prima:
- Ocupat!
Bate la a doua:
- Ocupat!
Bate la a treia.
- Intră!

*****


*****

Un orăşean întreabă un ţăran care lucrează grădina:
- Cum reuşeşti să obţii aşa ridichii mari?
- Destul de simplu, domnule, seamăn seminţe de sfeclă roşie!

*****


*****

- Ce diferenţă este între un teolog şi un geolog?
- Ca de la cer la pământ.

*****


*****

Mi-a spus cineva că sportul te ajută să iei decizii bune în momente dificile.
Așa este. Astăzi, după ce m-am întors de la sală, am decis să nu mă mai duc acolo niciodată.

*****


*****

Dacă munca este sănătate curată atunci să muncească numai cei bolnavi!

La pescuit



Doi bărbaţi stăteau într-un bar liniştiţi şi fără să scoată o vorbă. La un moment dat unul dintre ei, cel mai în vârstă, strigă la celălalt:
- M-am culcat cu mă-ta!
În bar se face brusc linişte şi toate privirile se întorc către cei doi în aşteptarea scandalului. Primul tip strigă din nou la celălalt:
- M-am culcat cu mă-ta!
Celălalt tip ridică privirea se uită la el şi răspunde:
- Du-te acasă tată, eşti prea beat!

*****

La Poliţie, în Bucureşti.
- Puteţi să descrieţi persoana care v-a zgâriat maşina?
- Da, era o persoană inaltă, slabuţă, păr şaten, purta ochelari, avea şi barbă…
- Bărbat sau femeie?
- În cazul în care nu se ţine vreun Eurovision prin oraş, eu aş zice că era bărbat.

*****

O gaşcă de motociclişti duri trece pe o şosea, când dintr-odată aceştia văd o fată care se pregăteşte să sară de pe un pod. Motocicliştii se opesc, iar liderul grupului se dă jos de pe motocicletă o întreabă:
- Ce vrei să faci?
- Vreau să mă omor.
Desi nu vrea să pară insensibil, motociclistul nu vrea totuşi să rateze ocazia, aşa că îndrăzneşte să continue:
- Păi, tu o fată aşa de delicată şi frumoasă, înainte să sari, de ce nu mă săruţi?
Fata îl săruta fierbinte iar, când termină, motociclistul exclamă:
- Wow, este cel mai bun sărut pe care l-am primit vreodată! Ai talent, nu glumă. Păcat ca vrei să mori, că ai putea fi faimoasă. Dar ia spune-mi, de ce vrei să te sinucizi?
- Păi părinţilor mei nu le place că mă îmbrac ca o fată…

joi, 2 aprilie 2015

Sunt prost si mi-am luat Porsche



Discuţie între două femei despre întâlnirile pe nevăzute:
- Ai fost vreodată la o întâlnire oarbă?
- Dragă, toate întâlnirile sunt oarbe! Numai căsătoria îţi deschide ochii!

*****

- “Există milioane şi milioane de stele… constelaţii…. galaxii… cu planete mari şi mici, toate minunate… un univers infinit! Sunt sigur că o să găseşti pe altcineva” i-am spus soţiei mele

*****

Cică jucau patru scheleţi poker noaptea în cimitir când, la un moment dat, de sus din deal, se aude o voce cântând ca în mijlocul codrului.
- Bă, ia du-te şi vezi ce-i! zice scheletul cel bătrân către unu‘ mai tinerel.
Se întoarce ăsta după vreo două minute:
- Şefule, e unu beat pulbere.
- Păi du-te şi sperie-l, ce tot ne deranjează?!
După vreo cinci minute:
- Şefule, io m-am dus, am urlat la el, am ţopăit, m-am strâmbat, da‘ ăsta nimic.
- Păi nu aşa mă, du-te, aşează-te lângă el şi cere-i o ţigară. Când îţi dă ţigara, cere-i şi un foc. Ăsta o să-şi aprindă bricheta şi atunci o să-ţi vadă faţa. Aşa se face.
Se duce scheletul, se aşează lângă beţiv, îi cere o ţigară, după care şi un foc. Omul nostru aprinde bricheta şi atunci îi vede faţa. Rămâne aşa pe gânduri câteva secunde, după care-i zice:
- Măi băiete, dacă nu-ţi face bine, de ce nu te laşi?